پیشنهادهای فرهنگی شما برای نوروز چیست ؟ +...

محمد صالح ، خوراکی را همخوان کرده که در آن پیشنهادهایی برای مطالعه گروههای مختلف سنی در ایام نوروز ذکر شده است .

اگر موافقید همه برای این کار دست بالا بزنند و هر کس سه کتاب خوب و سه فیلم خوب و سه شنیدنی خوب برای ایام نوروز پیشنهاد بدهد تا امکان انتخاب از بین گزینه های مختلف، بهتر فراهم شود.

اگر زودتر هم پیشنهادهایتان را بدهید ، برای تهیه یا خرید این اقلام فرهنگی ،فرصت بیشتر و بهتری داریم ؛ چه بسا بتوانیم برخی را از دوستان دیگر امانت بگیریم !

پ .ن : از فیلمهای جشنواره فجر ، فقط اخراجیهای 3 را ندیده بودم که آن را هم دیشب به همت انجمن روزنامه نگاران مسلمان دیدیم . 

به خاطر فراخوان گسترده داخلی و خارجی ضد انقلاب و شبکه های ماهواره ای و بالاترین ، احتمال کمی می دادم که خیابانها کمی شلوغ باشد و رفتن به محل نمایش که درست در مرکز شهر بود با مشکل مواجه شود . ساعت یک ربع به پنج از کیهان راه افتادم و ساعت پنج و ده دقیقه به آنجا رسیدم . مطلقاً حتی یک نفر از سبزها را هم در خیابانها ندیدم و اتفاقاً چقدر هم سریع رسیدم . 

پس از نمایش فیلم که دهنمکی ظاهراً برای جلوگیری از کشدار شدن ریتم ، آن را نیمساعت کوتاه کرده بود و به دو ساعت رسانده بودش ، باز هم به خیابان آمدیم اما مردم مشغول کارها و خرید خودشان بودند . وارد مترو که شدم هر کس داشت درباره قیمت اجناس حرف می زد .

امروز صبح که اخبار سایتهای ضد انقلاب را می دیدم ، مطمئن شدم که اشتباه نمی کردم ؛ چند فیلم کوتاهی که گذاشته بودند را دیدم و اینکه در پیاده رویی که معلوم نیست کجاست سه نفر شعار مرگ بر دیکتاتور بدهند نشان می دهد که انقلاب کردن ، چیزی ! می خواهد که در اینها نیست ؛ جوانهای دوره انقلاب و حتی همین مردم لیبی و مصر و یمن و ... باید یک دوره برای اینها بگذارند . البته یک نکته را هم نباید فراموش کرد که اینها تقصیری نداشتند . بیچاره ها برای براندازی ، از دولت کودتا درخواست رسمی «مجوز» کرده بودند و آنها هم نداده بودند و خب ، مامانی های اینها هم بهشان گفته بودند لازم نکرده خودتونو به خطر بندازید ، همین جا بشینید تو بالاترین و فیس بوک فحش بدید ایشالّا رژیم سقوط می کنه !

راستی ، مردم گاهی چه هنرمندانه تر از کارگردانان می توانند اخراجی ها را بسازند ، درست نمی گویم !؟چشمک 

/ 8 نظر / 117 بازدید
عليرضا خداورديان

بابا لینقدر که شما وکیهانی ها و بقیه دوستان اینها رو گنده می کنید گنده نیسن ! آخه اگه ما از اینا چیزی نگیم اینا خودشون بساطشون رو جمع می کنن ! راستی نظرتون در مورد اخراجی ها 3؟

ر.رئیسی

با سلام حدود یک سال است که گاه گاهی به آب و اتش سر می زنم. احساس صداقت و شفافیت در نوشته هایتان موج می زند. مرا به یاد آقای صفارهرندی می اندازید. هردو زنده باشید ان شا,الله . من هم به تازگی یک وبگاه راه اندازی کرده ام که در این ترافیک سیاسی نویسی ،صرفا رویکردی فرهنگی داشته باشم. یک ذره هوشی سر سوزن ذوقی هم در فرهنگ وادبیات دارم.- کارشناس ارشد ادبیات-

ر.رئیسی

این بستگی به روحیات افراد دارد که چه چیزی بپسندند. اما آنچه من در حال خواندن آنه هستم وپیشنهاد می دهم: سه کتاب: 1-از نوشته های آقای مهدی نیلی پور کتاب "خانواده مهدوی " است به خاطر نثر روان و همه فهم و ساده و بسیار پر محتوایش آن را در ایام دیدوبازدید پیشنهاد می دهم. انتشارات مرغ سلیمان از اصفهان.سال 88 2-"لطایف ربانی "-نامه های اخلاقی عرفانی امام خمینی به خاطر جو سیاسی واخلاقی حاکم بر جامعه ی سیاسی کشور می خوانم تا سره را از ناسره تشخیص دهم.موسسه نشر وتحقیقات ذکر سال79 3- "من و کتاب "سیدعلی خامنه ای . کتابی که می تواتد معرفی کتاب های زیادی باشد از سوی آقا که در طول سال بدانیم چه بخوانیم.انتشارات سوره ی مهر-سال 87

هویت فرد فحش دهنده به فائـــزه هاشمـــی لو رفت!

حسین قدیانی در وبلاگ خود هویت كسی كه به فائزه هاشمی فحاشی كرده را سعید تاجیك اعلام كرد و نوشت كه منتقدان سعید تاجیك گروهی وبلاگ‌نویس «دوزاری» هستند كه «خر، هالو» و مومنان مسجد نرفته هستند.

محاکمه سران فتنه

مطالبه بند "میم"وصیت نامه حضرت امام خمینی (ر ه) شما چه مجازاتی پیشنهاد میدهید؟ با ما همراه باشید و لوگوی ما را در وبلاگ خود قرار دهید http://www.mohakemeh.com/

فاطمه

جالبتر از متن 2 تا کامنت قبلی بود! مخصوصا اون قدیانیه: یادم افتاد که اگه علیه بعضیها بنویسی (چه قدیانی باشی چه هر کس دیگه) 3 سوته میگیرنت. اما اگه علیه بعضیهای دیگه فحش ناموسی هم بدهی انگار نه انگار! البته من طرفدار این قدیانی نیستم. کسی که به دوستان کیهانی و اصولگرای خودش اینطور عرض ادب میکنه مطمئنا وقتی به فائزه هاشمی برسد بدتر از جناب تاجیکه. یادم هست که نوشته بود میخواد موسوی رو سر ببره! از نظر من این حرفها و این ادبیات نشانه مشکلات روانی هم میتونه باشه. کدوم آدم عاقل و بالغی وقتی داغ میکنه انقدر مغزش سوت میکشه که اون حرفها رو بنویسه و بعد یکی دو روز بازداشت یادش بیافته که سوپاپش پریده بوده؟ مگر اینکه قبول کنیم تو بازداشتهای ایران ممکنه هر اتفاقی بیافته! راستی این همون دوست کیهانی شما نیست؟! چه ادبیات مسحور کننده ای داره! حالا هی بگو حساب اینها از ما جداست..

110

دستورالعمل آیت الله شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی به امام خمینی، به شش روایت از حضرات بهجت، شبیری زنجانی، مصطفی خمینی و فرزند مرحوم نخودکی http://salehat.ir/index.php?option=com_content&view=article&id=106&catid=56

از کوی او

نظرم در موردبرنامه خودم: از معراج برگشتگان(حمید داوودآبادی) یه سلسله از سخنرانی های استاد پناهیان و حتما کتاب ولایت نوشته ی حضرت آقا ...